Kosta Rika

PASAS

Keliaujant į Kostą Riką būtinas pasas (ne ID kortelė), jis turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėn. po kelionės, pase turi būti ne mažiau kaip 2 laisvi puslapiai.

 

NEPILNAMEČIAI

Jei vaikas į kelionę vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo tam, kad vaikas išvyktų, nebereikia. Jei vaikas vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu (ne su vienu iš tėvų) būtina turėti bent vieno iš tėvų ar globėjo rašytinį sutikimą, kad vaikas gali išvykti vienas ar su lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.

 

VIZA

Lietuvos piliečiams vykstant į Kostą Riką, vizų nereikia, jei viešnagė netrunka ilgiau 90 dienų.

 

SKIEPAI, LIGOS

Sveikatos draudimas yra rekomenduojamas. Kosta Rikoje medicinos paslaugos yra prieinamos bei vertinamos kaip vienos geriausių Lotynų Amerikoje. Keliaujantiems į Kosta Riką yra rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, geltonojo drugio, hepatito A ir hepatito B, yra buvę karštinės atvejų.

 

PINIGAI

Kosta Rika. 100 sentimų = 1 kolonas. 1 Lt ~ 190 kolonų. Įsivežti valiutą rekomenduojama JAV doleriais. Kitų šalių valiuta priimama ne visur. Išsikeisti dolerius galima oficialiuose keitimo punktuose šalia Plaza de la Cultura aikštės arba Radio Monumental, pačiame San-Chose centre. Lankytojai taip pat gali naudotis BAC San Jose banku – tarptautinis bankas, jo filialus galima surasti visur Centrinėje Lygumoje. Bankai dirba nuo 9.00 iki 17.00 val. darbo dienomis (kai kurie bankų skyriai dirba iki 18-19 val.), ir nuo 9.00 iki 14.00 val. šeštadienį, sekmadienis išeiginė. Kai kuriuose pakrantės rajonuose bankų darbo laikas gali skirtis. Oro uoste, viešbučiuose ir restoranuose kursas mažiau palankus, bet darbo laikas daug patogesnis, nei bankuose. Nerekomenduojame keisti pinigus gatvėje. Atsiskaityti galima kreditinėmis American Express, Visa, Master Card kortelėmis.

 

KAINOS

Kosta Rika. Daug kas mano, jog Kosta Rikoje absoliučiai viskas yra pigiau nei JAV, tačiau maisto, drabužių ir pramogų kainos panašios kaip Valstijose, o kai kurios net ir aukštesnės.

 

SAUGUMAS

Kosta Rika – turistų pamėgtas kraštas. Dėl pakankamo saugumo, išvystytos infrastruktūros bei vidaus stabilumo, šalis yra labiausiai lankoma valstybė Centrinės Amerikos regione. Kosta Rikoje turistams saugu, tačiau keliaujant pavieniui reikėtų elgtis atsargiai. Šalyje nusikalstamumo lygis žemas, bet nors šalis ir laikoma saugiausia regiono valstybe, nepatartina keliauti vieniems nakties metu. Venkite kelionių po neturtingus miestų rajonus. Nepatariama keliauti pakeleivingomis mašinomis. Būkite dėmesingi gausių susibūrimų bei turistų lankomose vietose, visuomeniniame transporte. Atidžiai saugokit asmeninius dokumentus ir pinigus, nerekomenduojama nešioti brangių papuošalų.

 

ĮVEŽAMI IR IŠVEŽAMI DAIGTAI

Kosta Rika. Šios prekės gali būti įvežamos į Kosta Riką be papildomų muitų: 400 cigarečių arba 50 cigarų arba 500 g tabako; 3l alkoholinių gėrimų (tik keliautojams, turintiems 18 m.), tam tikrą kiekį kvepalų, skirtų asmeniniam naudojimui. Prieš vykstant į kelionę šią informaciją reikia pasitikslinti, kadangi gali būti pakeitimų.

 

ELEKTRA

Įtampa Kosta Rikoje yra 110 V, tokia pati, kaip Šiaurės Amerikoje. Tačiau ne visur galima įsigyti trišakius kištukus, tad pasirūpinkite adapteriu. Keliautojai, kurių prietaisams reikia 220 V, turi turėti įtampą pakeičiantį reikiama adapterį.

 

TELEFONAI

Kosta Rikoje labiau apsimoka skambinti iš taksofono. Tam reikia spaudos kioske arba parduotuvėse įsigyti plastikinę kortelę.